Szkolenia medialne – czego można się na nich dowiedzieć?

Szkolenia medialne to specjalne kursy przygotowane dla osób, które chciałyby dowiedzieć się w jaki sposób przekazywać dziennikarzom informacje, jak opanować stres i jak udzielać wywiadu dla telewizji, radia lub prasy. Zdobyta w ten sposób wiedza może pomóc budować pozytywny wizerunek firmy.

Szkolenia medialne – nie tylko dla rzeczników prasowych

Każde przedsiębiorstwo stara się jak najlepiej prowadzić swoją działalność, aby nie tylko zarabiać, ale również cieszyć się pozytywnym wizerunkiem, co oczywiście przekłada się na odbiór w mediach. Czasem jednak może zdarzyć się sytuacja kryzysowa, którą trzeba w jakiś sposób umiejętnie skomentować. Dziennikarze właśnie w takich chwilach potrafią zaskoczyć swojego rozmówcę niewygodnym pytaniem, a reakcja na nie z pewnością zostanie zauważona. Właśnie dlatego tego typu szkolenia mogą pomóc nie tylko rzecznikom prasowym firmy, ale również jej zarządcom w przygotowaniu się do wywiadu. Nie jest to jednak jedyna sytuacja, kiedy zdobyta na kursie wiedza będzie przydatna. Jeśli zechcemy pochwalić się osiągnięciami firmy, konieczne będzie umiejętne przekazanie odpowiednich informacji do lokalnej prasy, radia, czy telewizji.

Większość z nas myśli, że wywiad dla prasy szkolenia medialne wygląda podobnie jak ten do radia, a jedyną różnicą w przypadku rozmowy z dziennikarzem telewizyjnym jest obecność kamery. Tymczasem trzeba wiedzieć, że o tym jak jesteśmy postrzegani decydują nie tylko nasze słowa, ale również gesty.

Wiedza przyswajana podczas kursu dotyczy nie tylko samych mediów, ale również tego, jak należy się z nimi kontaktować. Szkolone osoby mogą więc poznać techniki radzenia sobie ze stresem, dowiedzieć się jak wybrnąć z trudnej sytuacji kiedy dziennikarz zaskakuje niewygodnym pytaniem, ale również nauczyć się w jaki sposób wykorzystać mowę ciała. Dzięki takim kursom rzecznicy prasowi i inne osoby zajmujące się kontaktem z dziennikarzami przygotować się mogą solidnie do każdego wywiadu, co z pewnością przekłada się na budowanie pozytywnego wizerunku firmy.