Santiago de compostela dla pielgrzymów

Jedno z najstarszych sanktuariów znajduje się na terenie Hiszpanii. Poczynając już od czasów średniowiecznych do santiago de compostela pielgrzymka była niezwykle ważnym miejscem na mapie Europy. Według legendy pielgrzym powinien wyjść z progu swojego domu i przejść pieszo całą trasę pod sam próg sanktuarium. Głównym i najważniejszym obiektem jest piękna Bazylika pod wezwaniem św. Jakuba, który według podań i legend miał tam spocząć i który zresztą sam jest przedstawiany jako pielgrzym z kosturem i symbolem muszli. Ponadto był jednym z dwunastu apostołów, stąd też duża uwaga, jaka przykładana do owego miejsca. Położony wśród wzgórz, ogromny kościół robi piorunujące wrażenie na podróżujących pielgrzymach. Jest to zespół zabytkowy wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, o niezwykłych walorach historycznych, artystycznych i estetycznych.

Sanktuarium w Santiago de Compostela

Sam budynek bazyliki stwarza kolosalne wrażenie ze swoją dwuwieżową fasadą, która wyrasta przed oczyma pielgrzymów. Elementy rzeźbiarskie wewnątrz i na zewnątrz świątyni przyciągają swoją dekoracyjnością i stanowią ślad średniowiecznych artystów – budowniczych. Niewątpliwie również santiago de compostela pielgrzymka jest celem przede wszystkim dla osób wierzących, zaś sama pielgrzymka jest traktowana jako wyjątkowo niezwykłe przeżycie duchowe, pogrążenia się w zadumie i modlitwie.

Jest to miejsce o barwnej i bogatej historii, miejsce, które było również celem pielgrzymek największych władców europejskich różnych epok.

Położenie geograficzne jest tu również ogromnym atutem, oprócz urokliwych wzgórz, Santiago de Compostela leży w nieznacznej odległości od samego Oceanu Atlantyckiego, jest to zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. Trasa, jaką pielgrzymi muszą przebyć, stanowi również niezwykłe przeżycie dla osób niewierzących, które poszukują po prostu szeroko pojętej duchowości i potrzebują odpocząć od trudów dnia codziennego, a santiago de compostela pielgrzymka do tego miejsca z całą pewnością dostarczy każdemu niezwykłych przeżyć.