Jak znaleźć psychoterapeutę?

Do niedawna wizyty u psychologa uważane były przez wiele osób za coś wstydliwego. Na szczęście czasy się zmieniają, a wraz z nimi opinia, że mając problemy związane z naszym życiem emocjonalnym skazani jesteśmy wyłącznie na siebie. Kluczem do sukcesu jest dobry psychoterapeuta warszawa. Jak go znaleźć?

W ostatnich latach problemy natury psychicznej przestały być tematem tabu. Coraz więcej osób szuka pomocy specjalistów w sytuacji, kiedy stres, problemy osobiste albo związane z karierą zawodową negatywnie wpływają na ich samopoczucie, a czasem narastają do tego stopnia, że utrudniają codzienne funkcjonowanie. dobry psychoterapeuta warszawa z pewnością pomoże wyjść z emocjonalnego dołka i wrócić do dawnej formy, jak go znaleźć? Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że nawet jeśli konkretny psycholog sprawdził się w przypadku koleżanki bądź kuzyna, wcale nie musi być odpowiedni również dla nas. Oczywiście dobrym pomysłem jest zasięgnięcie opinii u znajomych, czy nawet poszukanie informacji o psychoterapeucie w Internecie. Jednak to, czy dana osoba do nas dotrze i rzeczywiście będzie w stanie nam pomóc, możemy zweryfikować dopiero po rozmowie z nią.

 

Kiedy już znajdziemy kilka numerów do psychologów godnych uwagi, powinniśmy zdecydować się na pierwszy krok, czyli rozmowę telefoniczną. Z pewnością zajmie to trochę czasu, ale dzięki takiemu kontaktowi możemy zorientować się chociaż trochę, czy dana osoba jest ciepła i nastawiona na pomoc. Jak to poznać? dobry psychoterapeuta warszawa będzie przede wszystkim zainteresowany naszą osobą i oczywiście dręczącym nas problemem, dlatego prawdopodobnie zaproponuje jak najszybsze spotkanie w gabinecie. Jeśli naszego rozmówcę bardziej wydaje się zajmować kwestia finansowa, albo też – jeśli czujemy, że trudno będzie nam się przed nim otworzyć, lepiej kontynuować poszukiwania. Ponieważ dobór psychoterapeuty to bardzo indywidualna sprawa, warto poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiedniego specjalisty – w końcu jest to kwestia naszego samopoczucia.