Grypa – jak ją pokonać?

Dreszcze, ogólne osłabienie, bóle mięśni i wysoka gorączka – wszyscy bardzo dobrze znamy te objawy. Gdy zaczynają się one u nas pojawiać, najczęściej od razu wiemy, że mamy do czynienia z grypą. To ona pojawia się bardzo często i możemy się nią zarazić na każdym kroku. Wiemy, że powinniśmy się z nią udać do lekarza, jakim jest lekarz rodzinny Gdynia, jednakże często tego nie robimy. Zapoznajmy się więc dokładniej z grypą i dowiedzmy się, w jaki sposób rzeczywiście możemy ją pokonać.

Grypa a przeziębienie

Na początku musimy się dowiedzieć, czy nasza choroba aby na pewno jest grypą. Niestety, wciąż wiele osób myli ją z przeziębieniem. A te dwie dolegliwości znacząco się od siebie różnią. Przy grypie występuje bardzo wysoka gorączka, która osiąga 38-39 stopni. W przypadku przeziębienia gorączka albo w ogóle się nie pojawia, albo jest bardzo niska. Grypie towarzyszy także silne zmęczenie, osłabienie i niechęć do wszystkiego. Często występujące objawy to również katar, ból gardła oraz kaszel.

Czy możemy sami wyleczyć grypę?

Wiele osób sądzi, że można samodzielnie pokonać grypę. Ufamy takim teoriom, więc przygotujemy sobie domowe mikstury mające nas wyleczyć. Stosujemy je, a nasza choroba wcale nie mija, a wręcz się pogarsza. Dlatego pamiętajmy, że grypę może leczyć wyłącznie lekarz rodzinny Gdynia. Chorobę wywołują bowiem wirusy, które da się pokonać jedynie za pomocą specjalnych antybiotyków. A ich na pewno nie kupimy bez recepty.

Leczenie grypy

Jak więc wygląda leczenie grypy? Jeśli udamy się do gabinetu medycznego, lekarz rodzinny Gdynia na pewno zapisze nam antybiotyki. Musimy je przyjmować systematycznie i przy tym sięgnąć po tabletki osłonowe. W tym okresie nie możemy się przemęczać, więc lekarz wyśle nas na zwolnienie. Musimy dużo odpoczywać, leżąc w łóżku i unikając wysiłku fizycznego. Lekarstwa zadziałają dopiero po pewnym czasie, także uzbrójmy się w cierpliwość. Grypa na pewno w końcu minie, maksymalnie po tygodniu, a my znowu będziemy cieszyć się swoim zdrowym życiem.