Czy wypożyczanie aut ma sens?

Wynajem aut jest czymś co ciągle budzi wiele wątpliwości, szczególnie w Polsce. Pewnie wielu z Was myśli o wysokich stawkach za wynajem auta, które jest luksusowe i eleganckie. Prawda jest taka, że można wynająć dobry samochód już od 49 złotych i gwarantujemy, że nie będzie to 20-letni Fiat, tylko naprawdę sprawdzony, świetnie działający model.

Postawiliśmy sobie pytanie czy wynajem aut ma sens. Odpowiedź jest krótka, tak ma. A teraz czas na uzasadnienie. Wyobraź sobie, że jesteś pracownikiem wielkiej firmy, która wysyła Cię na delegację do innego miasta. Nie ma już samochodów służbowych, pociągi nie jeżdżą. Czy w tym wypadku wynajem aut ma sens? Ma. Co więcej, w tej sytuacji możesz pozwolić sobie na samochody z najwyżej półki, w końcu firma płaci ;).

Kolejny przykład: Wraz ze znajomymi planujecie podróż po Polsce. Chcecie podróżować szlakiem polskich wojsk lub po prostu pozwiedzać kilku punktów na mapie. Jest jednak problem, cała dziesiątka osób, tylko jeden samochód, pociąg się nie opłaca. Może by tak zerknąć na ofertę wypożyczalni? Tam na pewno znajdziecie busik dla siebie, którego cena, po rozłożeniu kosztów na wszystkich naprawdę będzie niska i wyjdzie Was to taniej niż pociąg czy inne środki transportu.

Na zakończenie przykład ostatni. Do pracy chodzisz piechotą. Zakupy przyjeżdżają do domu, a po mieście jeździsz rowerem lub tramwajem. Taki styl Ci się podoba, masz ciągły ruch, środowisko też nieco odpoczywa. Jednak nagle musisz gdzieś wyjechać, na dwa dni.

Pociągi nie jeżdżą w dane miejsce, a dodatkowo dobrze by było, gdybyś wziął ze sobą kila rzeczy. wynajem aut znów ma sens.

Jeżeli nie korzystasz z samochodu na co dzień, bo po prostu radzisz sobie dobrze bez niego, nie decyduj się na zakup. Pomyśl o wszystkich opłatach i niespodziewanych wydatkach, a samochód i tak większość czasu byłyby nieużywany. Wynajem samochodów to świetne rozwiązanie właśnie dla tych, którzy jedynie czasem muszą skorzystać z pojazdu na czterech kółkach. Pamiętaj, że jednak doba może kosztować tylko 49 złotych. Jeżeli wykonasz małą kalkulację, przekonasz się, że dzięki wypożyczaniu zamiast kupowaniu auta naprawdę dużo zaoszczędzisz.